10 wskazówek obsługi komputera
"Wytrwałość czyni nas wszystkich ekspertami"

Przeczytaj przygotowaną listę 10 wskazówek obsługi komputera, a zobaczysz że nie tylko Ty borykasz się z problemami na początku.

 1. Bądź cierpliwy wobec siebie – na początku każdemu wydaje się trudne i frustrujące nauczenie obsługi komputera.
 2. Poproś o pomoc w dowolnym momencie, ale szczególnie jeśli:
  – nie widać wyraźnie ekranu
  – nie można używać myszy
  – nie korzystałem wcześniej z klawiatury.
 3. Komputery są po to, aby poprawić twoje życie. Pomyśl: co chciałbym robić lepiej, robić łatwiej lub więcej w moim życiu? Następnie poproś kogoś o poradę, w jaki sposób komputer może pomóc ci osiągnąć ten cel. Jeżeli masz jakiś problem, którego nie możesz rozwiązać, zostaw komentarz na tej stronie.
 4. Staraj się być selektywny w stosunku do tego, kogo słuchasz. Ci, którzy mają negatywny stosunek do komputerów, mogą sami się wystraszyć, a może świat cyfrowy nie jest dla nich po prostu. Nie pozwól, by ich entuzjazm został przez nich osłabiony.
 5. Idź we własnym tempie – nie porównuj się z nikim innym. Każdy ma inne doświadczenie i umiejętności, każdy uczy się ich używać w innym tempie.
 6. Wyznacz sobie małe, realistyczne cele. Jeśli nie masz pewności, co to powinno być, porozmawiaj o tym z przyjacielem lub z mentorem lub nauczycielem komputera, jeśli masz do niego dostęp. Lepiej znaleźć jedną użyteczną stronę lub wysłać krótki e-mail, niż skończyć z głową pełną instrukcji i bez rezultatów.
 7. Ćwiczenie czyni mistrza: nie cofaj się przed powtarzaniem rzeczy, których uczysz się raz po raz, dopóki nie poczujesz, że je umiesz. I nie bój się popełniać błędów. Na prawdę ciężko popsuć coś w komputerze.
 8. Jeśli zaczniesz śnić o myszach, e-mailach i klawiaturach, prawdopodobnie musisz zrobić sobie przerwę!
 9. Komputery są również dla zabawy. Dowiedz się o graniu w gry: krzyżówki, karty, szachy, Sudoku, pasjans … I spójrz na używanie komputerów do słuchania muzyki i radia oraz do oglądania telewizji i filmów.
 10. Nie panikuj! W końcu wszystko ma sens. Dotrzesz tam…

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to powiadom znajomego – może on też potrzebuje pomocy. Pamiętaj też, że możesz podzielić się tym artykułem na Facebooku.

Czy ten artykuł był pomocny?
Jeżeli artykuł pomógł Ci rozwiązać problem, zagłosuj.
Tak0
Nie0
10 wskazówek obsługi komputera
Podziel się ze znajomymi na:
Tagi:    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *