10 wskazówek obsługi komputera
"Wytrwałość czyni nas wszystkich ekspertami"

Przeczytaj przygotowaną listę 10 wskazówek obsługi komputera, a zobaczysz że nie tylko Ty borykasz się z problemami na początku.

 1. Bądź cierpliwy wobec siebie – na początku każdemu wydaje się trudne i frustrujące nauczenie obsługi komputera.
 2. Poproś o pomoc w dowolnym momencie, ale szczególnie jeśli:
  – nie widać wyraźnie ekranu
  – nie można używać myszy
  – nie korzystałem wcześniej z klawiatury.
 3. Komputery są po to, aby poprawić twoje życie. Pomyśl: co chciałbym robić lepiej, robić łatwiej lub więcej w moim życiu? Następnie poproś kogoś o poradę, w jaki sposób komputer może pomóc ci osiągnąć ten cel. Jeżeli masz jakiś problem, którego nie możesz rozwiązać, zostaw komentarz na tej stronie.
 4. Staraj się być selektywny w stosunku do tego, kogo słuchasz. Ci, którzy mają negatywny stosunek do komputerów, mogą sami się wystraszyć, a może świat cyfrowy nie jest dla nich po prostu. Nie pozwól, by ich entuzjazm został przez nich osłabiony.
 5. Idź we własnym tempie – nie porównuj się z nikim innym. Każdy ma inne doświadczenie i umiejętności, każdy uczy się ich używać w innym tempie.
 6. Wyznacz sobie małe, realistyczne cele. Jeśli nie masz pewności, co to powinno być, porozmawiaj o tym z przyjacielem lub z mentorem lub nauczycielem komputera, jeśli masz do niego dostęp. Lepiej znaleźć jedną użyteczną stronę lub wysłać krótki e-mail, niż skończyć z głową pełną instrukcji i bez rezultatów.
 7. Ćwiczenie czyni mistrza: nie cofaj się przed powtarzaniem rzeczy, których uczysz się raz po raz, dopóki nie poczujesz, że je umiesz. I nie bój się popełniać błędów. Na prawdę ciężko popsuć coś w komputerze.
 8. Jeśli zaczniesz śnić o myszach, e-mailach i klawiaturach, prawdopodobnie musisz zrobić sobie przerwę!
 9. Komputery są również dla zabawy. Dowiedz się o graniu w gry: krzyżówki, karty, szachy, Sudoku, pasjans … I spójrz na używanie komputerów do słuchania muzyki i radia oraz do oglądania telewizji i filmów.
 10. Nie panikuj! W końcu wszystko ma sens. Dotrzesz tam…

Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to powiadom znajomego – może on też potrzebuje pomocy. Pamiętaj też, że możesz podzielić się tym artykułem na Facebooku.

Czy ten artykuł był pomocny?

10 wskazówek obsługi komputera
Podziel się ze znajomymi na:
Tagi:    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *