Najpopularniejsze strony internetowe w Polsce 2017

Zobacz listę najpopularniejszych stron internetowych w Polsce w 2017 roku

Każdy z nas ma swoją ulubioną stronę, którą uwielbiamy odwiedzać. W tym artykule zobaczysz najbardziej popularne strony internetowe dla Polski.

Poniżej widoczna jest tabela, korzystająca z raportu GEMIUS, jednak jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o charakterystyce tych portali, przejdź niżej. Do każdego z tych portali jest podany link, aby przekonać się samemu co jest na stronie, oraz krótki opis charakteryzujący tę stronę.

Dodatkowo, w tabeli widoczna jest liczba internautów – czyli ile osób korzysta z danego portalu w miesiącu, oraz odsłony – czyli ile stron zostało obejrzanych.

Większość z tych serwisów jest bardzo znana, ale może znajdziesz coś nowego dla siebie?

Lista serwisów:

Top 20 domen z których korzysta najwięcej internautów

Strony te zostały podzielone na kategorie:

  • Wyszukiwarki internetowe
  • Serwisy społecznościowe
  • Serwisy z wiadomościami
  • Serwisy aukcyjne
  • Inne

Czytaj dalej aby poznać ich krótką charakterystykę:

Wyszukiwarki internetowe:

Wyszukiwarka internetowa  jest to strona internetowa, która pomaga wyszukiwać informacje w internecie informacji według podanych przez użytkownika słów kluczowych lub pytań.

Google.pl

Google to najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka. Na pierwszym miejscu oczywiście jest Polska wersja tej wyszukiwarki, która ma rezultaty wyszukiwania dostosowane do polskich wyszukiwań.

Google.com

Pomimo tego że adres jest inny, jest to ta sama wyszukiwarka, która na podstawie: lokalizacji, ustawień przeglądarki, bądź też języka pytania wpisanego w przeglądarkę, prezentuje treści podane dla danego języka – w naszym przypadku jest to język polski.

Serwisy społecznościowe:

facebook.com

Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym w internecie i nie inaczej jest w Polsce. Ludzie używają go codziennie do komunikowania się z rodziną, przyjaciółmi oraz znajomymi. Istnieje możliwość umieszczania tam swoich zdjęć, filmów, oraz wiadomości.

youtube.com

Youtube to najpopularniejszy serwis do oglądania oraz zamieszczania swoich filmów. .

Serwisy z wiadomościami:

Onet.pl

Onet to najpopularniejszy polski portal internetowy z wiadomościami. Oprócz szerokiej oferty informacyjnej, oferuje możliwość oglądania telewizji onet oraz posiada wiele mniejszych serwisów pod swoją flagą.

Wp.pl

Jest to drugi najpopularniejszy portal internetowy z wiadomościami. Jego pełna nazwa to Wirtualna Polska.

Interia.pl

Analogicznie jak onet.pl oraz wp.pl.

Gazeta.pl

Jest to serwis internetowy Gazety Wyborczej. Ciekawostką są podstrony dla wybranych miejscowości w Polsce, np. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/0,0.html lub http://krakow.wyborcza.pl/krakow/0,0.html

money.pl

Jest to polski portal internetowy zajmujący się finansami, gospodarką oraz ekonomią. Portal wyrósł z Wirtualnego Serwisu Ekonomicznego.

o2.pl

Jest polski portal internetowy należący do Grupy Wirtualna Polska sp. z o.o..Znany przede wszystkim dzięki Komunikatorowi Tlen.pl umożliwiającemu domyślnie komunikacje z sieciami Tlen i Gadu-Gadu.

Serwisy z aukcyjne:

Allegro.pl

Allegro to najpopularniejsza w Polsce internetowa platforma handlowa umożliwiająca handel. Umożliwia to poprzez „zakupy teraz” albo też wystawienie aukcji. Weryfikacja kontrahentów dokonywana jest na podstawie „komentarzy”, które zostały wystawione przez kupujących. Za wystawienie przedmiotów na sprzedaż, a także za dokonanie sprzedaży za pośrednictwem Allegro, przedsiębiorstwo pobiera prowizję.

OLX.pl

Podobny do allegro serwis ogłoszeniowy, oferujący „darmowe” wystawianie przedmiotów na sprzedaż. Również serwis Tablica.pl należy do tej grupy.

Otomoto.pl

Jest to serwis aukcyjny allegro, skoncentrowany na sprzedaży oraz aukcji samochodów.

aliexpress.com

Analogiczny serwis do allegro – jednak w tym serwisie zamawiamy przedmioty z Chin. Wadą takich zakupów jest długi okres oczekiwania na przedmiot (14-60dni) – jednak dostawa małych przedmiotów jest darmowa.

Inne

Ceneo

porównywarka cenowa, który pozwala na porównanie ofert tych samych produktów w różnych sklepach internetowych.

wikipedia.org

Wikipedia jest to elektroniczna encyklopedia z największą ilością artykułów. Jest ona redagowana przez zwykłych użytkowników internetu i każdy może dopisać artykuł na wybrany prze siebie temat, który potem musi przejść przez weryfikacje.

blogspot.com

Jest to darmowy serwis blogowy, w którym użytkownik może założyć własnego bloga aby na nim pisać. Po stworzeniu bloga, otrzymuje on adres nazwa.blogspot.com.

cda.pl

Serwis CDA.pl oferuje możliwość oglądania filmów w internecie, oraz możliwość grania w gry online.

ipko.pl

Jest to serwis internetowy banku PKO.

filmweb.pl

Jest to polski serwis internetowy poświęcony filmom oraz pasjonatom kina. Zawiera listę filmów do obejrzenia, wraz z ich ocenami oraz komentarzami od użytkowników.

Czy ten artykuł był pomocny?

Najpopularniejsze strony internetowe w Polsce 2017
Podziel się ze znajomymi na:
Tagi:                

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *